Panele HPL Gentaș

Panele HPL Gentaș

GENTAS (Gentash) jest jednym z największych producentów paneli HPL w Europie, a największym w Turcji. Fabryka, która powstała w stolicy Turcji, Ankarze, rozpoczęła swoją działalność w 1972 roku i już ponad 40 lat inwestuje w swój główny kapitał – technologię, jakość i personel.

GENTAS (Gentash) jest światowej klasy producentem, który słynie z jakości i innowacji swoich produktów. Moce przerobowe firmy wynoszą 24.000.000 m2 różnego rodzaju paneli rocznie. Firma eksportuje swoje produkty do ponad 45 krajów.

Wysoką jakość produktów Gentas (Gentash) potwierdzają certyfikaty jakości wydane przez najbardziej wiarygodne, akredytowane i notyfikowane laboratoria: CE/EN 438-1, 438-2, 438-3, 438-4, 438-6, 438-7; TUV ISO 9001-2000; Bs1d0 ir Bs2d0. GENTAS (Gentash) certyfikuje swoje produkty wyłącznie w najlepszych notyfikowanych laboratoriach w Europie, a informacje o wydanych certyfikatach są publicznie dostępne. Kiwa N.V. GENTAS – jedno z najbardziej znanych w Europie laboratoriów – wydał certyfikat potwierdzający, iż panele elewacyjne HPL GENTAS exterior spełniają najbardziej rygorystyczne europejskie wymogi, w tym trwałości EDF (E — exterior — przeznaczone do elewacji, D — Severe use — przystosowane do bardzo trudnych warunków klimatycznych, F — Flame retardant — ognioodporne). Warto wspomnieć, że Gentas (Gentash) jest jednym z pierwszych producentów na świecie, któremu zostało przyznane oznakowanie CE. Nawiasem mówiąc, niewielu producentów paneli HPL ma w ofercie 300 różnych kolorów oraz 24 sposoby obróbki.

Panele HPL Gentas (Gentash) są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii EBC (Electron Beam Cure). Mogą się tym pochwalić nieliczni producenci na świecie. Wyjątkową zaletę paneli GENTAS exterior wykazano podczas testów na odporność na promieniowanie UV i na stabilność koloru (UV Resistance: Contrast after 3000 hours 4-5 Level; Appearance after 3000 hours 5 Level). Jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją, czyli przed innymi producentami laminatu wysokociśnieniowego. Pozwala nam to zagwarantować, że elewacja budynku, wykonana z paneli GENTAS exterior, zachowa swój kolor znacznie dłużej niż inne.

Wszystkie procesy produkcyjne w zakładzie prowadzone są z uwzględnieniem ścisłej kontroli nad jakością wody i powietrza, a wydzielane na skutek produkcji szkodliwe opary są usuwane przy pomocy specjalnych kotłów. Za ich pomocą wszystkie szkodliwe substancje są neutralizowane na miejscu i nie są uwalniane do środowiska. Prawo do dostarczania surowców przedsiębiorstwa GENTAS (Gentash) mają tylko te przedsiębiorstwa, których produkty spełniają wymagania normy ISO 9002 oraz które znajdują się na liście certyfikowanych członków FSC (Forest Stewardship Counsil – Rada ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej).

FSC to światowej klasy organizacja zajmująca się ochroną lasów; jej członkowie posiadają certyfikaty potwierdzające fakt, że ich firmy są przyjazne dla środowiska (www.fsc.org). Największy w Turcji producent nie tylko dokłada wszelkich starań, aby nie szkodzić przyrodzie, ale ma swój znaczący wkład w jej oczyszczanie, ponieważ w swojej produkcji używa imponującej liczby (ponad 20%) papieru z recyklingu. W odróżnieniu do paneli HPL innych producentów nasze panele nie zawierają takich pierwiastków chemicznych jak: kadm, sześciowartościowy chrom, ołów, rtęć, polibromowany bifenyl (PBB) i polibromowany eter fenylowy (PBDE). To właśnie dzięki temu panele HPL Gentas (Gentash) są uważane za jedne z najczystszych na świecie!